Preswazyjna funkcja języka reklamy

O wszystkim co nie pasuje do pozostałych for np.: Hobby, Muzyka, Kino, Film, TV, Sport, Gry i zabawy, Internet, Książki

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski, sinar

karoola

:)

Post autor: karoola » 08 mar (śr) 2006, 14:48:00

kurde widze,ze dosc duzo osob wybralo ten temat :)

ja mam akurat "Perswazyjna funkcja języka na podstawie tekstów reklam" ... i mam troche materiałów na ten temat, ale nie wem,jak to złożyć w całość :(

chodzi mi chyba oto,jak to napisać :)


bużqi :) :roll:

Gość

Re: Preswazyjna funkcja języka reklamy

Post autor: Gość » 30 mar (czw) 2006, 16:43:09

MARTINO pisze:Mam temat na ustą maturę z j. polskiego OMÓW PERSWAZYJNĄ FUNKCJĘ JĘZYKA REKLAMY. ANALIZA WYBRANYCH PRZYKŁADÓW i proszę o pomoc jakie wybrać reklamy telewizyjne do prezentacji, prosiłbym o podanie paru przykładów reklam, które aktualnie są prezentowane w telewizji i o ich opisanie. Bardzo proszę o pomoc.

ulmoz
Nowy(a)
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar (śr) 2006, 02:00:00

Re: :)

Post autor: ulmoz » 31 mar (pt) 2006, 09:22:16

karoola pisze:kurde widze,ze dosc duzo osob wybralo ten temat :)

ja mam akurat "Perswazyjna funkcja języka na podstawie tekstów reklam" ... i mam troche materiałów na ten temat, ale nie wem,jak to złożyć w całość :(

chodzi mi chyba oto,jak to napisać :)


bużqi :) :roll:
Moze bysmy sie wymienili materialami? Moj mail: dulma@wp.pl
gg. 2011124

Natalia

co za wspaniałe forum :):):)

Post autor: Natalia » 03 kwie (pn) 2006, 20:21:05

Ludzie, ten Internet jest wspaniały! :)

Tylko spojrzcie jak bardzo mozemy sobie pomagac nawet nie wychodzac na sekunde z wlasnego pokoju. Wystacza dwa ruchy myszka, klik klik i po sprawie. To nie nowosc, wiem, ale przeszukujac zasoby tego medium (pod katem maturki, oczywiscie) trafilam na ta stronke i oczy zaswiecily mi sie ze szczescia, bo przeciez ja tez MAM BARDZO PODOBNY TEMAT! :) Mianowicie: Magiczna funkcja języka w reklamie – jej forma i funkcja. Analiza zgromadzonego materiału.

Moja teza to: reklama jako komunikat silnie oddziałujący na nasze emocje, stwarza sztuczny obraz bajkowego świata

W takim razie chetnie wlacze sie do Waszego "rynku pomocy", chetnie wysle komus moje meterialy, chetnie rzuce okiem na Wasze :)

moj adres: natmis@tlen.pl

Pozdrawiam Maturzystow 2006

LaDy

formy i funkcje jezyka

Post autor: LaDy » 24 wrz (ndz) 2006, 20:10:41

a napiszesz co to f.kulturotwórcza i persfazyjna z góry thnx

domcia

pomocy :(

Post autor: domcia » 06 lis (pn) 2006, 21:06:12

a moze ktos pomoze mi z moim tematem :
Wieloznaczność, jako środek tworzenia treści reklamy. Omów zebrane przykłady
reklam radiowych, telewizyjnych lub prasowych.

slonik12341

Post autor: slonik12341 » 29 sty (pn) 2007, 12:00:03

Ja też mam podobny temat , więc wszystkich ludzi dobrego serca prosze o kontakt pod mailem slonik12341@wp.pl - oczywiście w miare możliwości wyśle to co mi udało sie uzbierać \ znaleźć.

monix

persfazyjna funkcja jezyka w reklamie

Post autor: monix » 05 lut (pn) 2007, 12:31:40

Siema! to moj temat matoralny , chciala bym dowiedziec sie czy w realizacji tego tematu potrzebne mi beda funkcje i cele reklam czy jest to zbedne?buziaki:*

mischa
Nowy(a)
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut (wt) 2007, 01:00:00

Post autor: mischa » 15 lut (czw) 2007, 17:31:44

hey;)
Ja również mam zbliżony temat maturalny a mianowicie:
"Omów perswazyjną funkcję języka reklam"

Mam nadzieje na wymiane zdań, poglądów, pomysłów i szeroko rozumiana współprace:) jakby co piszcie na gg.

ad1us
Nowy(a)
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut (śr) 2010, 01:00:00

Re: advertising reality

Post autor: ad1us » 03 lut (śr) 2010, 15:48:09

andy pisze: [...]

10. Polecam lekturę z naszego forum <a href="http://www.szkolareklamy.pl/ftopicp-12021-.html#12021"> Głupota dźwignią reklamy</a>.
Czy byłaby możliwość, pokazania tego artykułu, czy co to tam jest na forum ogólnym? "Tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu mogą czytać tematy na tym forum ", więc troche lipa.

PS Znacie jakieś ksiązki, które by sie przydały do prezentacji - Jaki obraz rzeczywistości kreują reklamy? Dokonaj analizy ich języka.

ODPOWIEDZ