jezyk reklamy

O wszystkim co nie pasuje do pozostałych for np.: Hobby, Muzyka, Kino, Film, TV, Sport, Gry i zabawy, Internet, Książki

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski, sinar

ODPOWIEDZ
Dammek

Pomoc z z konspektem

Post autor: Dammek » 11 kwie (śr) 2007, 20:55:35

Witam
Moj temat to: Jezyk wspolczensych reklam. Zanalizuj material reklamowy trzech reklam telewizyjnych. Reklamu telewizyjne maja sie odnosic do iseci sklepow np: "media markt- nie dla iditow" jednak nie moge znalesc innych reklam z tej dziedziny.
Chcialbym prosic o pomoc przy napisaniu konspektu a raczej planu ramowego ktory sprawia mi sporo problemow i szczerze nie wiem co mam tam zawrzec. Z ksiazek napewno mam zamiar uzyc ksiazki Bralczyka "Język na sprzedaż" .


O kontakt prosze na GG: 8786792 lub 10893471, albo na meila damian23121@op.pl

Z Gory dziekuje za pomoc.

Dammek

Re: Pomoc z z konspektem

Post autor: Dammek » 12 kwie (czw) 2007, 15:40:00

Udalo mi sie konspekt ogolnie zrobic ale mam problemm ze zbalaezieniem reklam ktore mozna by bylo pusici podczas prezentacij.
Prosze o pomoc.

Gość

Re: Pomoc z z konspektem

Post autor: Gość » 12 kwie (czw) 2007, 15:44:37

Dammek pisze:Udalo mi sie konspekt ogolnie zrobic ale mam problemm ze zbalaezieniem reklam ktore mozna by bylo pusici podczas prezentacij.
Prosze o pomoc.

Przepraszam za blad: problem ze znalezieniem

Gość

Post autor: Gość » 19 lut (wt) 2008, 23:20:43

posiadam prezentacje na temat "Perswazyjna funkcja języka reklamy.
Omów zagadnienie na wybranych przykładach." .. swoją własną z zeszłego roku .. co by się tak nie marnowała na dysku chętnie ją komuś "oddam" ;)
dodam że prezentacja Posiada bardzo niezłą prezentacje multimedialną z opisaymi reklamami i trikami w nich użytymi... w moim wykonaniu zdobyła 20/20 pkt .
Pozdrawiam

4000770 gg

wowieck
Nowy(a)
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar (śr) 2008, 01:00:00

Post autor: wowieck » 19 mar (śr) 2008, 00:49:38

Serwus studenci :) Obralem sobie temat na mature: Jezyk reklam jako narzedzie manipulacji. Omow zagadnienie dokonujac analizy wybranych tekstow.
Jesli ktos by mial jakies ciekawe materialy ktore moga mi pomoc w przedstawieniu prezentacji bede bardzo wdzieczny za podeslanie na maila czy odezwanie sie na GG! I piwo tez sie znajdzie jak by co, dzieki z gory!

wowieck@op.pl
gg: 3503504
MSN: wowieck@hotmail.com

pytajnik
Nowy(a)
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar (śr) 2008, 01:00:00

Post autor: pytajnik » 26 mar (śr) 2008, 15:33:38

Temat mam też w tym klimacie, ale pojawił sie inny problem. W jaki sposób opisujecie literature podmiotu - czyli analizowane reklamy. Chodzi mi o konspekt, podpunkt literatura podmiotu. Do tej pory doradzono/znalzałem w necie na dwa sposoby:

pierwszy to ogólnie: wybrane reklamy z netu,radia,TV, gazet. Z zaznaczeniem, że ich dokłady wykaz będzie przedstawiony podczas prezentacji.

drugi bardziej szczegółowo: każda reklama skąd pochodzi, oraz jaki produkt reklamuje - troche dużo pisania by mi wyszło. Planuje ze 2-3 TV/radiowe(dogłębna analiza) + więcej z gazet na planszy (z których już będe wymieniał tylko interesujące elementy tak aby jak najwięcej różnych rzeczy pokazać).

Teraz pozostaje tylko pytania jak to powinno być opisane w konspecie. Nauczycieli się już pytałem i otrzymałem sprzeczne informacje...

wtd
Nowy(a)
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar (czw) 2008, 01:00:00

Post autor: wtd » 27 mar (czw) 2008, 22:23:01

Witam wszystkich. Na maturze podobnie jak sporo osób tutaj mam temat o języku reklamy a dokładnie :Jakie środki językowe najczęściej wykorzystują twórcy reklam. Dlaczego? Odpowiedz na pytania, analizując przykłady konkretnych reklam.. Wstępnie już mam pomysł co powiedzieć, tylko potrzebuję jakąś mądrą literaturę o tym. Na razie udało mi się znaleźć "Język na sprzedaż" J.Bralczyka, chyba będzie pasował. Jakby ktoś mógł zarzucić jakimiś jeszcze tytułami pomocnymi przy opracowaniu mojego tematu to byłbym bardzo wdzięczny.

Gość

Post autor: Gość » 01 kwie (wt) 2008, 23:46:14

Moge sprzedac prace na temat:

*Jezykowe srodki perswazji w reklamie
*Rola obrazu, muzyki i dzwieku w reklamie

Posiadam 2 prace ze wzgledu na to, ze zle zrozumialem temat. W sumie z jezykowych srodkow doszedlem do obrazu,muzyki i dzwieku wiec ta druga jest rozszerzona wersja pierwszej:)

Cena 50 zl, ale gdyby co mozemy sie dogadac bo termin was goni, a znam ten bol:)

GG: 4350033
e-mail: nynek1@***SPAM***.pl

?!

Post autor: ?! » 22 mar (pn) 2010, 19:33:28

Pozwole sobie odświeżyć temat i poprosić o pomoc. Pracę mam juz prawie napisaną ( w wersji roboczej:P ) i czy mogłabym prosić o przejrzenie jej pod względem analizy językowej opisanych tam reklam? Jeśli ktoś mógłby poświecić mojej pracy chwilkę, to proszę o maila, a ja prześle to co tam nawymyślałam:P:P dzieki z góry:)

Matthew07

Post autor: Matthew07 » 25 mar (czw) 2010, 19:31:35

A jaki masz temat pracy?

mateusz_p@yahoo.pl

Mogę przeanalizować twoją pracę, choć cudów nie obiecuję. :) Sam miałem język reklamy na maturze, to może coś podpowiem. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ