jezyk reklamy

O wszystkim co nie pasuje do pozostałych for np.: Hobby, Muzyka, Kino, Film, TV, Sport, Gry i zabawy, Internet, Książki

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski, sinar

Frik
Bywalec
Bywalec
Posty: 480
Rejestracja: 04 wrz (ndz) 2005, 02:00:00

Re: Reklama

Post autor: Frik » 06 mar (pn) 2006, 23:51:23

heyah17 pisze:Potrzebuje reklam !!!moj temat to analiza jezyka reklamy !!!konkretne przyklady reklam i ich analiza!!!pilne!!!prosze o pomoc!!!
Moje ocze odbierają takie posty w następujący sposób.

AAaaaa szybko szybko potrzebuje Jelenia który odwali za mnie całą robote aaaaaaaa temat taki a moj mail taki aaaaaa na pomoc (a i jeszcze napisze prosze to zawsze działa)PROSZE!!! aaaa szybko szybko!!!

Śmiechu warte pokaż jakie materiały już "sam" zebrałeś i czy wogóle "sam" coś próbowałeś zrobić!!! :evil:

Gość

Post autor: Gość » 11 mar (sob) 2006, 07:40:12

Ja mam temat na ustnej. "Język reklamy i jego wpływ na obraz świata współczesnego". I mam taką proźbę, czy mógłby ktoś mi napisać jakich najlepiej książek do tego użyć i jak i od czego zacząć pracę. Bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuję i Pozdrawiam

gosc

szukam materioalow do mojej pracy

Post autor: gosc » 19 mar (ndz) 2006, 11:05:34

WItam mam temat na ustna mature "nlody polak w reklamie " omow srodki jezykowe uzywane w reklamie

gosc

szukam materioalow do mojej pracy

Post autor: gosc » 19 mar (ndz) 2006, 11:06:09

WItam mam temat na ustna mature "nlody polak w reklamie " omow srodki jezykowe uzywane w reklamie szukam materialow na bibliografie z jakich moglbym korzystac jakies propozycje?

Enia

Post autor: Enia » 28 mar (wt) 2006, 00:08:18

"językowe środki perswazji w reklamie. Omów temat na wybranych przykłądach z prasy, radia i tv" POMOCY!!!!!! :roll:

Gość

Post autor: Gość » 28 mar (wt) 2006, 00:42:52

zostawcie namiary na was (mail) jak potrzebujecie pomocy przy maturze z relamy

jak cos to pisac do mnie witkacy02@tlen.pl

evell

Re: zdjęcia reklam a język perswazji

Post autor: evell » 11 kwie (wt) 2006, 20:31:07

potrzebuje pomocy do pracy : perswazyjna funkcja języka w tekstach reklamy
jeśli ktoś mi może pomóc to prosze o kontakt
evell@buziaczek.pl gg: 8222803
:wink:

Gość

Post autor: Gość » 23 paź (pn) 2006, 20:34:02

Wpływ reklam na człowieka ... oto mój temat na jutzrejszą lekcje <lol> pomocy !!!!!!!!!! 6789062

Gość

Post autor: Gość » 27 lis (pn) 2006, 09:32:51

mam temat impresywna i artystyczna funcja jezyka w reklamach.moze ktos pomoze.mam troche literatury ale nie wiem jak sie do tego zabrac.slonko2544@wp.pl

Gość

Re: zdjęcia reklam a język perswazji

Post autor: Gość » 04 gru (pn) 2006, 18:57:02

aw pisze:Kamilu,
przesłałes mi:
Wpływ reklamy na model współczesnego życia; analiza językowa wybranych tekstów reklamowych, z wyszczególnieniem metod i narzędzi wywierania perswazji; plan innej prezentacji; nauka o języku - bibliografia; oddziaływanie reklamy na dzieci i młodzież - analiza etyczno-psychologiczna; obraz świata w reklamie; zasady sprzeczności e językowym obrazie świata; slogan reklamowy, czyli najdroższe zdania swiata; zawłaszczanie i przenoszenie pól semantycznych w sloganach reklamowych, czyli zabawy z jezykiem; drugie dno, czyli jak hasła reklamowe
z poważnych stają się śmieszne; przewrotność logiki języka reklamy, czyli jak mówić, żeby nie powiedzieć; jak napisać dobre hasło reklamowe,
czyli odrobina praktyki; kurs wiedzy
o języku reklamy telewizyjnej; perswazyjna funkcja języka w tekstach reklamowych - bibliografia; reklama a normy prawne i etyczne; psychologia reklamy; Wpływ reklamy na kształtowanie wartości; reklama - jak to było na początku - akapicik; reklama - porady językowe: najwyższy stopień przymiotnika; reklama i jej wpływ na człowieka; system językowy.
I to jest wszystko doskonały materiał naukowy, tylko w tych materiałach nie ma prawie wogóle przykładów reklam - śladowe ilości i to od sasa do lasa.
Jeśli wiec mam Ci służyc moją wiedzą powtarzam prośbę
- zeskanuj lub obfotografuj aparatem cyfrowym ze 30 róznych reklam kierując się jakąś regułą - np. tylko reklama zewnętrzna albo tylko reklama prasowa albo tylko reklama w miesięcznikach itd. Wówczas będę miał co interpretować. I bedę mógł skutecznie Ci pomóc.
Przyponę Ci Twój temat: "...omów na przykladzie zgromadzonego materiału..."

Pentelka

Post autor: Pentelka » 13 gru (śr) 2006, 21:15:25

Heh, ja mam temat "Jezyk reklamy i jego funkcje. Omow zagadnienie na przykładach wybranych reklam prasowych, radiowych i telewizyjnych"

I mam mały "problem" z zebraniem materiałów... Chodzi mi o to, że nie wiem co to np. może być? To mają być jakieś wycinki z gazet z reklamami, nagrana reklamą? Tak? Bo ja sie ciągle pytam mojej babki od polaka, ale ona tak wszystko mówi i tłumaczy, że ja nic nie kapuję...

Prosiłabym też, kogoś kto ma "doświadczenie" (;P) w tej sprawie czy mógłby mi przykładowo powiedzieć jak tak prezentacja może wyglądac? o czym można na niej "gadać"? itp. Mam niby coś tam w głowie ułożone ale to za mało... ;)
Największy problem mam z tym zebraniem materiałów...

Pozdrawiam

kuba435
Nowy(a)
Posty: 3
Rejestracja: 16 gru (sob) 2006, 01:00:00

Post autor: kuba435 » 16 gru (sob) 2006, 14:36:36

moj temat na mature ustna to : Jakim językiem posługuje się reklama? Zanalizuj zagadnienie na podstawie wybranych przykładów reklam telewizyjnych, radiowych i prasowych
Prosilbym Was szanowni koledzy o pomoc w napisaniu pracy nei wiem za bardzo jak mam ja napisac nie mam jak narazie zadnych lektur co do tego tematu i posiadam tylko troche materialow na komie nie orientuje sie wlasnie jak ma to mniej wiecej wygladac moze naprowadzi mnie ktos jkak mam to napsiac?.
jesi ktos ma to moze mi podeslac jakies materialy na maila
Z gory dziekuje i pozdrawiam Kuba
moj nr gg : 6968547
mail: kuba1234566@wp.pl

Pentelka

Post autor: Pentelka » 18 gru (pn) 2006, 14:11:42

kuba435 - Co do lektur - polecam ci Jerzego Bralczyka "Język na sprzedaż"

A własnie Kuba jakie ty masz te materiały? Bo ja mam problem z zebraniem ich... - patrz - post przed tobą ;P

Pozdrawiam

Gusia

Re: zdjęcia reklam a język perswazji

Post autor: Gusia » 17 sty (śr) 2007, 17:53:10

aw pisze:Kamilu,
przesłałes mi:
Wpływ reklamy na model współczesnego życia; analiza językowa wybranych tekstów reklamowych, z wyszczególnieniem metod i narzędzi wywierania perswazji; plan innej prezentacji; nauka o języku - bibliografia; oddziaływanie reklamy na dzieci i młodzież - analiza etyczno-psychologiczna; obraz świata w reklamie; zasady sprzeczności e językowym obrazie świata; slogan reklamowy, czyli najdroższe zdania swiata; zawłaszczanie i przenoszenie pól semantycznych w sloganach reklamowych, czyli zabawy z jezykiem; drugie dno, czyli jak hasła reklamowe
z poważnych stają się śmieszne; przewrotność logiki języka reklamy, czyli jak mówić, żeby nie powiedzieć; jak napisać dobre hasło reklamowe,
czyli odrobina praktyki; kurs wiedzy
o języku reklamy telewizyjnej; perswazyjna funkcja języka w tekstach reklamowych - bibliografia; reklama a normy prawne i etyczne; psychologia reklamy; Wpływ reklamy na kształtowanie wartości; reklama - jak to było na początku - akapicik; reklama - porady językowe: najwyższy stopień przymiotnika; reklama i jej wpływ na człowieka; system językowy.
I to jest wszystko doskonały materiał naukowy, tylko w tych materiałach nie ma prawie wogóle przykładów reklam - śladowe ilości i to od sasa do lasa.
Jeśli wiec mam Ci służyc moją wiedzą powtarzam prośbę
- zeskanuj lub obfotografuj aparatem cyfrowym ze 30 róznych reklam kierując się jakąś regułą - np. tylko reklama zewnętrzna albo tylko reklama prasowa albo tylko reklama w miesięcznikach itd. Wówczas będę miał co interpretować. I bedę mógł skutecznie Ci pomóc.
Przyponę Ci Twój temat: "...omów na przykladzie zgromadzonego materiału..."
:cry:

swtgirl

Post autor: swtgirl » 09 kwie (pn) 2007, 23:15:13

Moj temat tez dotyczy jezyka reklam. Mam problem ze zdobyciem reklamy tv na prezentacje i ciezko te mi znalesc reklamy prasowe ktore by mnie interesowaly. Czy ktos moze mi pomoc? :D

ODPOWIEDZ