Proszę o pomoc!!!

O wszystkim co nie pasuje do pozostałych for np.: Hobby, Muzyka, Kino, Film, TV, Sport, Gry i zabawy, Internet, Książki

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski, sinar

ODPOWIEDZ
Jessica
Nowy(a)
Rejestracja: 11 lut (pt) 2005, 01:00:00

Proszę o pomoc!!!

Post autor: Jessica » 11 lut (pt) 2005, 11:20:14

Uczę się na studium policealnym reklamy.W tym roku piszę pracę dyplomową na temat:"Strona internetowa jako forma reklamy".Nie wiem od czego zacząć i co zamieścić w tej pracy, i co gorasz gdzie szukać będę wdzięczna za podpowiedż.Z góry dziękuję:)

sinar
Rejestracja: 14 cze (sob) 2003, 02:00:00

Post autor: sinar » 11 lut (pt) 2005, 11:56:25

Nazywam sie Henryk Zajac i od 20 lat naprawiam, znaczy sie ucze w policealnym studium reklamy ;) Boshe Jessiko kto Ci wybral taki temat? A bardziej serio. Moze zacznij od tego jakie sa rodzaje reklamy w ogole a przede wszystkim w internecie. I gdzie w tym kontekscie jest miejsce dla strony internetowej.

seize
Rejestracja: 02 mar (ndz) 2003, 01:00:00

Post autor: seize » 11 lut (pt) 2005, 12:06:23

Witam.
Czasem rozne zalety posiadania strony prezentuja firmy serwujace takie uslugi np.:
Badania zwiazane z internetem z lat '99 i '00 - gdzie miedzy innymi pytano o stosunek do stron firmowych oraz profilowanych dla potrzeb konkretnego produktu znajduja sie pod adresem :
...

BTW: A czy strona WWW jest bezposrednio forma reklamy internetowej czy nie? Juz nawet przez chwile toczyla sie tutaj swego czasu dyskusja na ten temat ;)

andy
Ekspert
Rejestracja: 03 lip (sob) 2004, 02:00:00

Post autor: andy » 11 lut (pt) 2005, 13:01:54

Jestem ogromnym entuzjastą traktowania reklamy, oprócz zachowania rzecz jasna przejrzystych, racjonalnych kryteriów, bardzo szeroko. Żyjemy w advertising space, często nie uświadamiamy sobie, ze na nic przełączanie kanału tv podczas reklam itd. One są wszechobecne, ich ideologia wkracza wszędzie, włącznie z tzw. serwisami informacyjnymi. Tekstami, publicystyką, naszym stylem życia, hierarchią wartości.

Zaś co do Internetu, to niemal każda strona jest "tubą propagandową". Kazda firma ma zazwyczaj tzw. misję / filozofię działania (oczywiście szlachetną, jedyną w swoim rodzaju). Tzw. psychologia internetu powiada, że internauci, czując się komfortowo - anonimowo, eksperymentują z swoją tożsamością przybierają rozmaite efektowne / efekciarskie maski.
(Jest m. in. taka ciekawa rzecz niejakiego Gofmana "W teatrze życia codziennego", zaś o Internecie warto przeczytać "Psychologię Internetu" Wallace - trochę jej cytowałem w takim elaboracie http://www.szkolareklamy.pl/sections-vi ... e-293.html

Strona internetowa jest z pewnością narzędziem marketingowym.
Sądzę, że baaaaaaardzi często można uznać dablju dablju dablju za formę promocji.
Ostatnio zmieniony 11 lut (pt) 2005, 15:53:15 przez andy, łącznie zmieniany 1 raz.

seize
Rejestracja: 02 mar (ndz) 2003, 01:00:00

Post autor: seize » 11 lut (pt) 2005, 15:16:50

andy pisze:Strona internetowa jest z pewnością narzędziem marketingowym.
No to zdecydowanie i bezsprzecznie - aczkolwiek ja ostatnio 'bronilem' tezy iz jest to swoisty nosnik reklamy choc moze nie w tym znaczeniu tradycyjnym - bo zainteresowanie nia tez trzeba wywolac a zatem zareklamowac ja :D Zatem tu wkraczaja wszelkiego typu bannery, skyscrapery jezeli chodzi o dzialania 'wirtualne' a skonczywszy na podstawowym kroku umieszczenia URLa na wizytowkach i gadzetach firmowych.
Strona WEB jest juz jakby kierowanie przekazu do czesto dosc przeselekcjonowanej grupy odbiorcow - choc to tez zalezy od 'agresywnosci' innych dzialan sklaniajacych do odwiedzenia jej.

TU natomiast znajduje oferta ksiazki / oraz jej fragment :) / zatytulowanej "Public Relations w Internecie" i porusza rowniez zagadnienia funkcji strony w takich dzialaniach.

TUTAJ jak rowniez TUTAJ mozna zapoznac sie ze standardami form reklam on-line.

aw
akademiareklamy.edu.pl
Rejestracja: 27 lut (czw) 2003, 01:00:00

Post autor: aw » 11 lut (pt) 2005, 21:11:42

a ja sobie tak myslę, że skoro wybrałas nie nasza szkołę, to pewnie miałaś ważne powody i wykładowcy Twojej z wielka pasją i zaangażowaniem równym naszemu pomoga Ci z pewnością w pisaniu twojej pracy
a z innej beczki poczynając:
rozpocznij od okreslenia tezy jaką chcesz postawić - która wraz z krótkim streszczeniem znajdzie się we wstępie;
owa teza powinna byc analizowana na rózne sposoby przez kolejne rozdziały (by powstały musisz napisać plan)
na koniec w zakończeniu odniesiesz się do owej tezy wyrażając opinie na temat jej słuszności lub stopnia wyczerpania tematu
nie zapomnij także o pogatej liczbie bibliografii tematycznej i załącznikach - np. wydrukowane screeny stron
ponieważ poki co ide do empiku - jak wroce wypowiem sie w kwestii planu pracy trochę więcej - oczywiscie jesli sie okze że ktokolwiek jest tym zainteresowany